Spotify Premium APK (En Son Sürüm) Sınırsız Müzik Keyfi

Spotify Premium APK bizlere ne gibi avantajlar getiriyor? Spotify Premium’a nasıl geçilir? Özellikleri ve farklı nelerdir? Tüm detaylarıyla buyurun yazımıza.

Arkadaşlar Spotify 2006 yılında kurulmuş podcast ve müzik dinlemek için bir platformdur. İnsanlar ve sanatçılar buraya kendi müziklerini belirli bir para karşılığında koyar, sizlerde buradan yüksek kaliteli olarak o müzikleri ister çevrim içi, isterseniz çevrim dışı yani internetsiz olarak dinleyebiliyorsunuz. Peki Spotify Premium Apk nedir? Neden böyle bir seçenek var. Bizlere ne sunuyor ve normal üyelik arasındaki farklar nelerdir. Bunlara bir göz atalım.

Spotify Premium APK İndir

Spotify Premium Nedir?

Spotify Premium, kısaca spotify müziklerini çok daha kaliteli dinlemeye dayalı bir sistemdir. Şöyle ki, normal bir üyeliğiniz varsa müzik ses kaliteniz çok düşük oluyor. Ve sizde bundan rahatsız olursanız ve kaliteli müzik dinlemeyi seviyorsanız Premium alarak bu keyfin tadına bakabiliyorsunuz. Tabi ki Spotify Premium‘un tek özelliği kaliteli ses değildir. Normal üyeliklerde şarkı atlama kısıtlaması 4 iken, Premium hesap alınca bu özellik sınırsız oluyor. Şimdi bütün özelliklere ve farklara gelelim.

Spotify Premium Özellikleri ve Farklı Nelerdir?

Öncelikle Spotify Premium‘un 4 ayrı paketi vardır. Bunları ilk ay ücretsiz olarak sizlere sunuyor. Peki neden Premium’a geçmelisin?

 1. Müzikleri indirerek istediğin yerde internetsiz şekilde dinleyebilirsin.
 2. Müziklerde ya da programda her hangi bir reklama denk gelmezsin. Tamamen reklamsız.
 3. Şarkıları sınırsız şekilde atlarsın. Normal sürümünde 4 hakkınızın olduğunu unutmayalım. (Bence çok önemli bir özellik)
 4. Eğer bilgisayarda da kullanıyorsanız klavyede bir çok kısa yolu var.
 5. Bi şarkı aradınız ve spotify’da yok. Hemen ekleyebiliyorsun.
 6. Yanlışlıkla çalma listeni sildin, anında geri getirebiliyorsun.
 7. Sevdiğiniz şarkıya kimler katkıda bulunmuş hepsine göz atabiliyorsun.
 8. Çok sevdiğiniz bir çalma listesi var, ona en yakın çalma listelerini bulmak.(harika özellik)
 9. Arama kısmına sadece şarkıdan bir kaç söz yazarak şarkıyı bulabiliyorsun.
 10. Shazam’ladığınız şarkıları otomatik olarak Spotify’da dinleyebiliyorsun.
 11. Ekolayzeri kendine göre ayarlayabiliyorsun.
 12. Arkadaşlarınla yada ailenle grup oturumu başlatabiliyorsun.
 13. Sevdiklerinle yeni çalma listesi oluşturabiliyorsun.
 14. Androide özel Google Saat ile Spotify’da bulunan şarkıları alarm sesi yapabiliyorsun.

Spotify Premium çok fazla özellikleri ile gerçekten gözümüzü doyurduğu kesin. Peki bu özellikleri kullanmak için Premium hesaba nasıl geçeriz? Hemen anlatalım.

Spotify Premium Hesaba Nasıl Geçilir?

Spotify Premium hesaba geçmeden önce telefonunuza Spotify Premium APK İndirmek için konunun en altındaki indirme butonundan telefonunuza Spotify Premium APK indirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

 • Öncelikle telefona Spotfiy Premium uygulamasını indirip kuruyoruz.
 • Sonra uygulamaya giriyoruz. Ve uygulamaya istersen Facebook, istersen Google hesabız ile giriş yapıyoruz. Ya da bir mail adresi ile ücretsiz kayıt olabiliyoruz.
 • Uygulamanın ana sayfasındayken, sağ üst köşede ayarlar simgesi var. Ona giriş yapıyoruz.
 • Ve ismimizin de üstünde, en üstte Premium Ol butonuna tıklıyoruz.
 • Karşımıza 5 adet Premium Üyelik paketi çıkacaktır. Bunlardan ihtiyacınıza yönelik olan en uygun paketi alarak devam edebilirsiniz.

Spotify Premium Ücretleri Ne kadar?

Spotify Premium ücretlerine 2019 yılında zam yaparak çok az bi fark ile yükseltti. Biz millet olarak yapılan zamlara çok alışkın olduğumuz için, bu küçük fark bize pek dokunmayacağının da altını çizmek istedim. Peki ücretler zamlardan önce neydi, ne oldu?

 • Bireysel üyelik 13.99 liradan 17.99 lira olarak 4 lira zamlandı.
 • Aile üyeliği 20.99 liradan 26.99 liraya yükselerek 6 lira zamlandı.
 • Öğrenci üyeliği ise 6,99 liradan 8,99 liraya yükselerek 2 lira zamlandı.
 • Bir de duo üyelik var. Bunun da güncel fiyatı 23.99 lira.

Spotify Premium Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

Sizin de gördüğünüz gibi Spotify öğrenci üyelikleri fiyat olarak çok ideal. Ama Spotify öğrenci üyeliği yapılması için neler gerekiyor? Prosedür nedir? Hemen bu konuları da açıklığa kavuşturalım.

 • Spotify Premium Alma menüsüne gelince oradan Spotify Öğrenci paketini seçelim.
 • Karşımıza “Bize kendinden bahset” penceresi açılacak. Buraya kendimizden azcık bahsediyoruz. Nerde okuyoruz yaşımız kaç gibi.
 • Daha sonra üniversitemizin bize verdiği bir belgeyi (Transkriti ya da ders programı olabilir) buraya yüklüyoruz.
 • Ortalama 24 saat içerisinde öğrenci hesabınızı onayladık diye mail gönderiyorlar. Ve hayırlı olsun.

Peki biz öğrenci hesabı yapmak istemiyoruz da, duo ya da aile hesabı yapmak istiyoruz. Bizler bu öğrenci hesabını nasıl iptal edip başka bir Premium hesap alabiliriz?

Spotify Premium Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Spotify Premium üyelik iptali maalesef ki telefon üzerindeki uygulamadan yapılamıyor. Sizlerin normal bir internet tarayıcısı açıp, direk olarak Spotify sitesine giriş yaparak iptal işlemini yapmanız gerekiyor. Peki Spotify Premium Üyeliği Nasıl İptal Edilir? Hemen işlemlere geçelim.

 1. Spotify sitesine girip, uygulamada giriş yaptığımız üyelik ile tekrar siteye giriş yapmamız gerekiyor.
 2. Hesaba giriş yaptıktan sonra, mobilde sağ üst köşeden üç yatay çizgi simgesine tıklayıp hesap sayfasına girmeniz gerekiyor.
 3. Sayfada aşağıya doğru inip, orada gördüğünüz “Planı Değiştir” butonuna tıklayın.
 4. Karşımıza açılacak sayfada tekrar aşağı doğru inip “Premium’u iptal et” butonuna tıklayacaksınız.
 5. Ve karşınıza Premium iptal ettiğiniz için neleri kaybedeceğinize dair bilgi ekranı açılacak. Buraya kadar geldiğiniz için kararınızdan dönmeyeceğiniz için “Evet, iptal et” yazısına tıklayacaksınız.

Ve sonunda bir sürü soru ve sualden sonra Spotify Premium’u iptal ettik. Peki genel olarak neleri kaybettiğimize de bi bakalım.

 • Şarkı dinlerken her 15 dakikada bir reklam dinlemek zorunda kalacaksınız.
 • Her şarkıyı dilediğiniz vakit dinleyemeyeceksiniz.
 • Saat başı sadece 6 şarkı dinleme hakkınız olacak.(Bu çok kötü)
 • İnternet yokken yani çevrimdışı olarak şarkı dinleyemeyeceksiniz.

Peki biz Premium hesapta çok güzel vakit geçirirken ya ödemeyi yapmayı unutursak ya da kartımız da para yoksa başımıza bir hal gelir mi? Hemen öğrenelim.

Spotify Ödeme Yapılmazsa Ne Olur?

Spotify Ödeme Yapılmazsa tabi ki hiç bir şey olmaz. 3-5 gün kadar kartınızdan para çekmeye çalışarak sizi biraz bunaltır. Sonrasında kendi kendine Premium’u iptal eder.

Spotify Premium Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Spotify Premium bildiğiniz gibi sadece telefon ve tabletlerde değil, bilgisayarda da çok sevilerek kullanılıyor. Bilgisayara indirmek için linkimizi veriyorum. Tıklayarak bilgisayara indirebilir ve kurabilirsiniz.

Spotify Premium APK İndir (Mobile)

Spotify Premium APK daha çok telefonlarda kullanılan bir uygulama. Ama telefonlar alışan ve çok sevenler için bilgisayardan kullanmakta büyük rahatlık veriyor. Spotify Premium APK hem İOS hem de Android kullanıcıları rahatlıkla indirebilir ve kullanabilir. Buyurun Linkleri.

Yorum yapın

İnstagram Beğeni Satın al