Bedava Müzik Dinleme Uygulamaları (2022)

Sizde müzik dinlemek için para vermek istemiyor ve bedava müzik dinleme uygulaması mı arıyorsunuz? Müzik dinlemeden yapamıyor, her anınızda müzik mi istiyorsunuz? Bildiğiniz gibi bir çok insan hayatlarının neredeyse her saniyesinde müzik dinlerler. Arabada, evde, yürüyüşte, yemek yaparken, yerken ya da uyurken bile.

Müzik dinlemek sıradan bir eylem değildir. Önem ve detay ister. Peki siz bu detaylara önem verirken seçtiğimiz müzik uygulaması size uygun mu, ücretsiz mi, ya da müzik kalitesini düşürüyor mu? Sizler için bu yazımızda bedava müzik dinleme uygulamalarını ve detaylarını listeledik.

Youtube Music

bedava müzik dinleme
Youtube Music

Youtube’nin müzik uygulaması olan Youtube Music hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. Çok geniş bir müzik arşivine ve dinlerken aynı anda videoları da izleyebileceğiniz bir yapıya sahip.

Youtube Music uygulamasının ücretli ve ücretsiz versiyonu var. Ücretsiz versiyonunda müzikleri hiç bi sıkıntı olmadan dinleyebiliyorsunuz. Sadece ara sıra reklam çıkmasının dışında bir sorun yok. Ücretli versiyonunda ise hem reklamsız hem de müzikleri indirme seçeneği ile internet olmadığında da dinleme seçeneği sunuyor.

Spotify

Spotify

Spotify mobil cihaz kullanan herkesin duyduğu, hatta telefonunda yüklü halde gelen bir müzik uygulamasıdır. İçerisinde 40 milyondan fazla şarkı sunmaktadır. Spotify‘da istediğiniz çalma listesini oluşturabilir, başkalarını takip edebilir yada ruh halinizi seçip ona göre müziklerin gelmesini isteyebilirsiniz.

Spotify en iyi müzik uygulamaları arasında işte bu en iyisi dedirtecek kalitededir. Ama ücretsiz versiyonunda müzik kalitesini bariz bir şekilde düşürdüğü için tercih konusunda bizleri biraz zorladığını düşünüyorum. Spotify Premium‘un bütün detay ve özellikleri için buradaki konumuzu inceleyebilirsiniz.

Fizy

Fizy

Fizy bir Türk şirketi olan Turkcell’in uygulamasıdır. Turkcell kendi hattını kullananlara Fizy uygulamasını ücretsiz kullanma ayrıcalığını tanıyor. Şarkı dinleme programları arasında en yüksek şarkı kapasitelerinden biri de Fizy‘dir. Toplamda 50 milyona yakın dataları vardır.

Turkcell başka operatörlere de aslında diğer ücretsiz müzik uygulamaları kadar bir fiyat tarifesi ile Fizy kullanma şansı sunuyor. Fizy Premium üyelikleri ilk ay bedava olup, sonrasındaki aylar 13.99 TL olarak ödemenizi istiyor.

Bandcamp

Bandcamp

Bandcamp, müzisyenlerin kendi müziklerini satabildikleri, yada ücretsiz olarak yayınlayabildikleri bir uygulamadır. Bandcamp, müziklerini icra eden ve bunlardan para kazanmak isteyenler için çok ama çok önemli bir uygulamadır.

Bandcamp sosyal olarak da çok aktif kullanılan bir uygulamadır. İçerik yükleyenler ve dinleyiciler birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar.

Deezer

Deezer

Deezer, dilediğiniz mixleri dinleyebileceğiniz ve kafanıza göre müzik listesi yapabileceğiniz bedava müzik uygulamaları arasında hatırı sayılır kalitede bir uygulamadır. Deezer şarkı sözü getirme özelliği ile de oldukça ilgi çekiyor.

Yüksek ses kalitesi, ve indirdiğini müzikleri internet olmadan da dinleyebilme özelikleri Deezer premium özellikleri arasında. Tabi ki ücretsiz olarak da kullanmak mümkün. Ücretsiz sürümünde müzikleri indiremiyorsunuz.

SoundCloud

SoundCloud

Bedava müzik uygulamaları arasında en eski uygulamalar arasında yer alan Soundcloud çok kapsamlı bir uygulama. Müzik dinlemenin yanı sıra, müzik üretenlerin, müzikseverlerin ve sanatçıların toplandığı bir platform haline gelmiştir.

Soundcloud, podcast, remix ve milyonlarca şarkıya ulaşmanızı sağlıyor. 2007 yılından bu yana ücretsiz olarak bizlere hizmet sunan Soundcloud, indirdiğimiz müzikleri internet yokken de dinleyebilme rahatlığını bizlere sunuyor.

Audiomack

Audiomack

Ücretsiz müzik uygulaması deyince tabi ki Audiomack akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Uygulama içerisinde neredeyse bütün şarkılar ücretsiz olarak sunuluyor. Çok fazla çalma listesi ve mixtrape’lere yer veriyor. Bunları ücretsiz indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Audiomack tamamen ücretsiz müzik dinleme programıdır. Ama uygulama içerisinde şarkı yükleyen sanatçılar ve müzisyenler kendi şarkılarına belirli ücretler isteyebiliyor. Çok fazla yeni ve eski müzisyenin buluştuğu bu programı kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum.

Simple Radio

Simple Radio

Simple Radio bir radyo uygulamasıdır. İçerisinde 10 bin’den faz radyo kanalı vardır. Ve siz arkadaşlarınıza bu radyo kanallarından istediğiniz paylaşıp beraber dinleme fırsatı sizlere sunuyor.

Tubidy

Tubidy

İphone ücretsiz müzik uygulamaları arıyorsanız ve iTunes’ten müzik uygulaması satın almak istemiyorsanız imdadınıza Tubidy yetişiyor. Tubidy uygulaması ile müzikleri dinleyebildiğiniz gibi telefonunuza indirebilme seçeneğiniz de var.

iOS ücretsiz müzik uygulaması listelerinde ilk sıraları alan Tubidy tamamen ücretsiz. Bütün popüler müzik listelerini bulabileceğiniz Tubidy sadece ara sıra reklam ile kendi gelirini sağlıyor. Tubidy’i yalnızca iphone kullanıcıları indirebiliyor.

Hearthis.at

Hearthis.at

Hearthis.at yabancı şarkılara ulaşabileceğiniz ücretsiz bir müzik uygulamasıdır. Değişik özellikleriyle kendini ön plana çıkartıyor. Mesela uygulamayı kapatıp tekrar açtığınızda, müziğe kaldığı yerden devam ediyor. İnternetsiz müzik dinleme özelliği de mevcut ama bunu premium paketle kullanıcılarına sunuyor.

TuneIn Radio

TuneIn Radio

TuneIn Radio bildiğiniz normal bir radyo uygulaması gibi gözükse de aslında içerik olarak çok zengin ve kendini geliştirmiş bir radyo. İçerisinde 100.000’e yakın radyo kanalı ve 2 Milyondan fazla program var. Spor, haber, ya da magazin kanallarından hangisini dinlemek istiyorsanız sadece seçmeniz yeterli.

TuneIn Radio en iyi müzik uygulamaları sıralamamıza girmesinin sebebi aslında onun tartışılmaz kalitesi diyebiliriz. Bu uygulama 10 milyon insan tarafından indirilmiş ve kullanılıyor. Sizde bi tadına bakın derim.

MYT Müzik

MYT Müzik

Gelelim en iyi dijital müzik uygulamaları listemizin sonuncusu ama en iyisi diyebileceğimiz MYT Müzik uygulamasına. Bu uygulama Android telefonlar çıktığından bu yana hayatımızda var desek abartmış olmayız.

MYT Müzik uygulamasına kendi listelerimizi yapabiliriz, dilediğimiz şarkıyı Youtube üzerinden indirip internetsiz olarak dinleyebiliriz. Ve bu uygulama tamamen ücretsiz. Benim de en başından beri favorisi olduğum MYT Müzik uygulamasını kesinlikle denemelisiniz.

Yorum yapın

İnstagram Beğeni Satın al